vila Jarovce

Táto dvojpodlažná vilka je riešená tak aby plnohodnotne pokryla potreby štvorčlennej rodiny. Všetky miestnosti boli navrhnuté tak aby neboli ani malé, ale ani zbytočne veľké, nakoľko maximálna zastavanosť pozemku podstatne limitovala investora. Druhým orieškom bola nie celkom dobrá orientácia pozemku na svetové strany, vzhľadom k tomu že obývaciu izbu sme chceli mať smerom do záhrady ktorá je ale na východnej strane. Hlavne preto dom nie je pravouhlý, ale denná časť sa natáča smerom na južnú stranu. Zaujimavosťou je aj exteriérové točité schodisko, ktoré spája hornú terasu so záhradou. Pre potreby klienta boli vypracované rôzne verzie prevedenia fasády vrátane nočnej vizualizácie, použitia viacerých typov zábradlí a  iných drobných zmien. Všetky verzie si následne vie investor porovnať v pohľadoch z rovnakej pozície. Jednu takúto sériu si môžete pozrieť v galérii.

Vila Jarovce alternatívny návrh

Pre klientov v niektorých prípadoch vypracujeme aj viacej alternatívnych návrhov.  Alternatívny návrh z hľadiska požiadaviek investora na počet a obsah jednotlivých miestností je rovnaký ako verzia vyššie, ale pritom vzhľad domu a dispozičné riešenie je pomerne odlišné. V rámci štúdie vieme flexibilne meniť farebné a materiálové riešenie fasád priamo na stretnutí s klientom.  Jedno z takýchto riešení je zobrazené v rámci projektu "Vila Jarovce". 

rekonštrukcia rodinného domu Svätý Jur

Rekonštrukcia a nadstavba rodinného domu. Požiadavkou investora bolo vytvorenie plnohodnotného užívateľného druhého poschodia. Dispozične malo druhé podlažie obsahovať aj otvorenú obývaciu časť, kde by v budúcnosti mohla byť aj kuchynská linka. Pri rekonštrukcii sa počítalo s čo najmenej zásahmi do spodnej časti stavby. Odrazilo sa to napríklad so zachovaním spodného podbitia strechy vo vačšinovej časti. Perličkou návrhu je nové závetrie so zvýšenou strieškou, kvetináčom v rámci múru vedľa vstupného schodiska, ale aj nová zadná terasa na druhom podlaží.

rekonštrukcia domu Bratislava

V rámci rekonštrukcie a požiadaviek investora dostala fasáda novú tvár v štýle amerických domov, podkrovie sa nadstavalo a vymenilo za nové, vznikol tak priestor na plnohodnotný byt. Prístup do podkrovia ako aj na druhé poschodie sa zabezpečil okrem schodiska aj exteriérovým výťahom, ktorý je opláštený sklenenou fasádou. Výťah tak nepôsobí rušivo a jeho antracitová konštrukcia ladí s kovanými zábradliami domu.