rodinný dom Devínska cesta

Rodinný dom je navrhnutý do svahovitého terénu, na železobetónových pilieroch, čo umožnilo využiť priestor pod domom ako krytú terasu. Súčasne sa splnila požiadavka voči prípadnému zaplaveniu pozemku v prípade povodní, nakoľko pozemok je situovaný pri dunajskom ramene. Do domu sa vstupuje z uličnej severnej strany, prechádza sa halou so schodiskom až do dennej časti ktorá je orientovaná smerom do záhrady.  V dome sa nachádzajú okrem obývacej izby spojenej s kuchyňou a jedálňou, tri spálne, pracovňa, dve kúpeľne, samostatné wc a zaujímavosťou je strešná trasa, na ktorú sa dostaneme pohodlne krytým schodiskom.

rodinný dom Praha

Dvojpodlažný rodinný dom. Veľmi kompaktný tvar domu zabezpečuje nízke nároky na vykurovanie. Dispozícia domu je riešená tak aby plocha komunikačných priestorov bola minimalizovaná, čo umožnilo na pomerne malej zastavanej ploche domu mať na druhom poschodí tri veľké izby, šatník a priestrannú kúpeľňu.

rekonštrukcia dom na Kolibe - Bratislava

Starý dom v lukratívnej časti Bratislavy sme prerobili do nového moderného vzhľadu. Na polovici domu sme jedno podlažie nadstavali, na druhej polovici sa zmenila strecha zo sedlovej na plochú, čím vznikla strešná terasa s krásnym výhľadom na mesto. Pred vstupom je navrhnutý dizajnovo jednoduchý prístrešok pre autá, ktorý ale nenarúša uličnú fasádu domu. V rámci rekonštrukcie sa riešila aj záhrada s bazénom a záhradný altánok, ktorý je navrhnutý v líniach zhodujúcich sa s fasádou domu.

Projekt bol vypracovaný v spolupráci s Peter Švorc & Partners

 

rodinný dom Turany

Jednopodlažný rodinný dom. Dom je navrhnutý prakticky a jednoducho. Krov je riešený v určitej časti ako otvorený, čo zabezpečilo vysoký strop v dennej časti, kde sa nachádza obývačka a kuchyňa. Vo zvyšnej časti je vytvorený podkrovný priestor na uskladnenie sezónnych vecí. Taktiež priestor podkrovia poslúžil na osadenie a rozvody rekuperačnej jednotky.